Smedes heeft een nieuwe inspirerende partner erbij, Yama products b.v., de specialist in Japanse producten. Ondermeer bekend van Kikkoman.
Men heeft een fantastisch assortiment met ruim 400 producten, in overleg met u kijken wij graag samen naar de mogelijkheden. In onze Smaakfolder van februari hebben wij ervoor gekozen te starten met een lijn prachtige pure sauzen. Diverse sauzen zijn zowel koud als warm te gebruiken en zijn bijna alle op basis van soja, bovendien zijn de sauzen op basis van natuurlijke ingrediënten.
De Japanse Sesam, Yakitori en Bombay Bali zijn veel gebruikte sauzen bij versspecialisten. De Ika Lemon saus leent zich uistekend in combinatie met visgerechten. De meeste sauzen zijn donker van kleur, ons advies? Combineer deze bij voorkeur met de lichtere vissoorten.
Na een inspirerende middag met onze nieuwe partner, hebben wij geleerd hoe een Japanner zijn eten proeft 'van buiten naar binnen' werd ons verteld. Wat bedoel je daarmee, zult u zich afvragen? Nou, men speelt dus met meerdere smaken in één gerecht. Door de verschillende smaken niet te laten overheersen, lopen de smaken vloeiender in elkaar over en mag je genieten van meerdere smaaksensaties achter elkaar. Zout dat kennen de Japanners niet, hun alternatief is Sojasaus en dan niet de bekende Ketjapsaus, want dat is anders werd ons benadrukt. Wij kijken uit naar een intensievere samenwerking met onze partner en hopen u in de toekomst samen nog meer inspiratie te brengen met dit assortiment.
Oishii Kantan (heerlijk makkelijk)



